Університети

В цій вкладці буде росказано про університети Запоріжжя


Класичний приватний університет
  Класичний приватний університет – вищий навчальний заклад приватної форми власності, який у 1992 р. заснував громадянин України, доктор наук з державного управління, професор Огаренко Віктор Миколайович. Університет акредитований в цілому за ІV рівнем, його випускники одержують дипломи державного зразка.
Класичний приватний університет є одним з провідних центрів освіти в регіоні – з ним у межах Науково-освітнього комплексу плідно співпрацюють 175 навчальних та наукових закладів Запорізької та інших областей. Крім того, він є засновником Мелітопольського, Енергодарського, Олександрійського, Бердянського, Кіровоградського інститутів державного та муніципального управління, які представляють університет у своїх містах, а також Коледжу і Ліцею сучасних знань.
     Ще 14 років тому в Запорізькому інституті державного та муніципального управління, який тільки оселився на вулиці Жуковського поряд з двома відомими в Запоріжжі університетами, готували спеціалістів за 5 спеціальностями й навчалося в ньому всього одна тисяча студентів. Минулі роки були роками безперервного зростання цього вищого навчального закладу: спочатку інститут перетворився в Гуманітарний, а згодом і в Класичний університет. І це не просто зміна вивісок. Це принципова зміна якості закладу.
     Класичний приватний університет ще при створенні ставив своїми основними завданнями виховання фізично здорового, духовно збагаченого, національно свідомого, інтелектуально розвинутого, професійно підготовленого спеціаліста для незалежної України, який прагне оновлювати свої знання протягом усього життя, тому пріоритетні напрями державної політики щодо розвитку освіти, викладені у Національній доктрині розвитку освіти та Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012–2021 роки, є змістом повсякденної роботи університету.
Сьогодні Класичний приватний університет – це навчально-наукові інститути журналістики та масової комунікації, управління, економіки, права ім. В. Сташиса, іноземної філології, здоров’я, спорту та туризму, а також Мелітопольський, Енергодарський, Олександрійський, Бердянський, Кіровоградський інститути державного та муніципального управління, центр професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації та коледж. Крім того, це інститут інтерактивних технологій в освіті, який забезпечує дистанційне навчання, науково-дослідний інститут, науково-дослідні центри, локальна комп’ютерна мережа, яка підключена до Інтернету й охоплює понад 10 комп'ютерних залів, кафедри та управлінські структури (усього комп'ютерний парк нараховує понад 600 робочих місць), видавництво з мінідрукарнею, університетська мініАТС, лінгафонний клас, новітня бібліотека, читальні зали, лабораторії, спеціалізовані кабінети та світлі аудиторії – самий сучасний навчальний і науковий комплекс. Крім того, до послуг студентів – навчально-оздоровчий центр на узбережжі Азовського моря. Класичний приватний університет постійно будується, щоб мати можливість забезпечити своє стрімке зростання.
     Понад 360 аспірантів і докторантів ведуть наукову роботу за 26 науковими спеціальностями. Щорічно викладачі і науковці університету захищають до 30 кандидатських і до 7 докторських дисертацій. Шість спеціалізованих рад із захисту докторських дисертації за 11 спеціальностями в Класичному приватному університеті атестують науковців з усієї України.
     Понад 10 тисяч студентів готуються бути молодшими спеціалістами, бакалаврами, спеціалістами і магістрами за 35 спеціальностями. Їх навчають понад 70 докторів наук професорів і понад 200 кандидатів наук, доцентів.
Класичний приватний університет співпрацює з університетами Польщі, Канади, Великої Британії, Німеччини, Італії, Китаю, Республіки Корея, більшості країн СНД.
Щорічно університет приймає в своїх стінах представників іноземних країн: із США, Норвегії, Білорусі, Молдови, Грузії, Польщі, Туреччини, Росії, Болгарії, Німеччини, Канади, Нідерландів, Швейцарії, Швеції, Ізраїлю,  Туреччини, Чехії тощо.
     Студенти університету беруть активну участь у міжнародному житті молоді: вони стажуються у Туреччині, Єгипті, Марокко, Австрії та Франції; за програми культурного обміну відвідують Канаду, США, Німеччину, Китай тощо.
Класичний приватний університет є членом Міжнародної асоціації університетів (International Association of Universities). Визначною подією стало підписання університетом Великої Хартії університетів (Magna Charta Universitetum), яке відбулося 17 вересня 2010 р. в Болонському університеті, м. Болонья, Італія.
Для працевлаштування випускників налагоджено систему двосторонніх договорів з провідними підприємствами і організаціями регіону, яка дає змогу втілювати комплексну систему „Від практики до працевлаштування”.
Юнаки-студенти можуть додатково пройти навчання на кафедрі військової підготовки й цивільної оборони університету, яка готує офіцерів запасу.
     Класичний приватний університет – це студентське містечко європейського зразка із розгалуженою інфраструктурою: три комфортабельні шестиповерхові навчальні корпуси, розташовані в центрі міста; спортивний комплекс зі стадіоном; плавальним басейном і тренажерними залами, школа-колегіум для учнів 1–4-х класів.
http://virtuni.education.zp.ua/info_cpu/    (061) 228 773 14
Запорожский национальный технический университет



  Існування навчального закладу розпочалося з 1900 р., коли у повітовому місті Олександрівськ (з 1924 р. - Запоріжжя) було створено семикласне технічне училище, яке готувало фахівців середньої кваліфікації – техніків-механіків. Директором училища був досвідчений інженер і педагог Д.М. Поддерьогін, який очолював його протягом 18 років. Одночасно з навчальною роботою велося будівництво основних приміщень. Незабаром були споруджені головний триповерховий корпус, а також майстерні, гімнастичний павільйон, житлові будинки для співробітників. У навчальному корпусі розмістилися аудиторії, фізичні і механічні кабінети, лабораторії, актовий зал, магазин з продажу готових виробів.

Добре налагоджене навчання, обладнані майстерні відділень – теслярного модельного, механічного, слюсарного, ливарного – дозволяли колективу училища кваліфіковано підготовлених техніків-механіків. Його випускники успішно працювали на машинобудівних підприємствах, що сприяло підвищенню авторитету, визнанню училища. Воно вважалося одним з кращих не лише в Україні, але й в Європі. У 1920 р. училище реорганізоване у Запорізький індустріальний технікум з чотирирічним навчанням. З листопада 1922 р. у відповідності до нової системи народної освіти в Україні технікум був навчальним закладом, який готував інженерів-механіків для сільгоспмашинобудування та інженерів для машинобудування. У 1930 р. технікум був перетворений на інститут сільгоспмашинобудування. Протягом 10 років, до початку Великої вітчизняної війни, дипломи інженерів одержали тут 782 особи, які надалі працювали як на запорізьких заводах – комбайновому, моторобудівному та інших, так і на заводах інших міст країни Краматорська, Кіровограда, Луганська, Пензи тощо.

     У важкі роки війни понад 600 студентів і викладачів вишу пішли на фронт, 52 навчалися в Артилерійській академії ім. Ф. Дзержинського, 30 закінчили прискорений курс Військової академії механізації і моторизації. Понад 300 студентів і викладачів були відзначені за виявлені ними героїзм і мужність на фронтах бойовими орденами і медалями. Понад 50 воїнів не повернулися додому….

     У 1941 р. інститут був евакуйований до міста Барнаул Алтайського краю, а згодом на базі інституту створили Алтайський політехнічний інститут. Після визволення Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників в 1944 р. був організований Запорізький автомеханічний інститут, який через три роки став Запорізьким інститутом сільськогосподарського машинобудування, а в 1957 р. був перейменований на машинобудівний інститут. В 1980 р. за велику роботу з підготовки кадрів для народного господарства вуз нагороджено «Знак пошани». За постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 1994 р. на базі машинобудівного інституту створений технічний університет.

     У серпні 2001 р. університету було надано статус «національного».

     ЗНТУ сьогодні – це 6 інститутів, 12 факультетів, 60 кафедр, 9 навчально-лабораторних корпусів, 4 студентських гуртожитку на 2300 місць, бібліотека з книжковим фондом у понад мільйон примірників, редакційно-видавничий відділ, комп'ютерна друкарня, дві спортивно-оздоровчі здравниці, санаторій-профілакторій, медичний центр, спортивний та харчовий комплекси, потужна адміністративно-господарська частина тощо.

     Університет готує бакалаврів, спеціалістів (інженерів), магістрів за 51 спеціальністю. Викладацький склад налічує понад 900 осіб, з яких 640 мають наукові ступені і вчені звання, в т.ч. 47 докторів наук, професорів. Із числа викладачів 24 особи обрані дійсними членами і членами-кореспондентами галузевих академій України, 25 мають почесні звання заслужених діячів науки і техніки, заслужених працівників освіти, лауреатів Державної премії. В ЗНТУ навчається понад 13 тис. студентів. В університеті працює військова кафедра з підготовки офіцерів запасу одночасно з навчанням на денній формі. Підготовча робота з майбутніми абітурієнтами здійснюється на факультеті довузівського навчання у формі підготовчого відділення, підготовчих курсів, школи вихідного дня. У ЦПК (центрі підвищення кваліфікації, перепідготовки, удосконалення керівних працівників і спеціалістів) здійснюється підготовка та перепідготовка фахівців за шістьма спеціальностями. Особи, які вже мають вищу освіту, а також студенти денної форми навчання мають можливість одержати другу вищу освіту з отриманням відповідального диплома.

     Зараз університет очолює професор С.Б. Бєліков. Під його керівництвом ЗНТУ став потужним навчальним і науково-дослідним комплексом, який оснащено сучасним дослідницьким обладнанням, він виконує великий обсяг фундаментальних і прикладних досліджень. У ньому працюють відомі наукові школи в таких галузях: ливарне виробництво; матеріалознавство і термічна обробка; зварювальні процеси; радіотехніка і мікроелектроніка; механіка динамічних систем; теплотехніка; технічна кібернетика; фізика твердого тіла.

     В університеті здійснюється підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації в аспірантурі і докторантурі, працюють спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій.

     За роки свого існування університет підготував понад 85 тис. фахівців, серед яких близько 1500 громадяни іноземних країн Азії, Африки, Європи, Латинської Америки. Підтримуються ділові, наукові, освітянські та культурні зв'язки з навчальними закладами Китаю, Німеччини, Польщі, Росії, Франції тощо.

     При ЗНТУ створено «Запорізький регіональний центр політехнічної освіти», який об'єднує понад 40 шкіл, коледжів, технікумів міста Запоріжжя та області, випускники яких мають відповідні пільги при вступі до університету. До складу ЗНТУ входить Токмацький механічний технікум, Бердянський машинобудівний коледж, Запорізький електротехнічний коледж, Запорізький коледж радіоелектроніки, Запорізький гуманітарний коледж. Відкрито навчальне відділення «Освіта для бізнесу», яке готує кадри для бізнес-стуктур.
http://www.zntu.edu.ua/istoriya-ta-suchasnist-universitetu              тел. (061) 764-25-06

Запорізький Державний медичний університет
 Запорізький державний медичний університет – сучасний, багатопрофільний вищий навчальний заклад 4-го рівня акредитації з правом автономного управління.
Картинки по запросу запорызький медичний університет     Його історія бере початок від Вищих жіночих курсів, організованих в Одесі у 1903 році.
     У 1959 році навчальний заклад переведено з Одеси у Запоріжжя й перейменовано в Запорізький фармацевтичний інститут, а в 1969 році – у Запорізький медичний інститут.

     В 1994 році ЗМІ отримав статус Державного медичного університету IV рівня акредитації, головними завданнями якого є надання послуг з одержання вищої освіти на рівні спеціаліста, бакалавра і магістра, а також післядипломна підготовка спеціалістів в інтернатурі, магістратурі, аспірантурі, докторантурі та підвищення кваліфікації лікарів, провізорів і фармацевтів.
     За кадровим складом університет входить в трійку кращих державних медичних навчальних закладів: станом на 13 жовтня 2016 р. в університеті працює 722 викладачі, серед яких 123 докторів та професорів і 444 доценти та кандидати наук. Серед науковців університету член-кор. НАН України, 46 членів міжнародних Академій наук і міжнародних наукових товариств, сім заслужених діячів науки і техніки України, чотири лауреати Державної премії України, п'ять лауреатів премій АМН України, лауреат премії Президента України, два лауреати премії Кабінету міністрів України, шість заслужених лікарів України, п'ять стипендіатів Кабінету міністрів для молодих вчених, два стипендіати стипендії Президента України для видатних діячів охорони здоров'я, два відмінники освіти, два заслужених тренери, заслужений журналіст України, чотири майстри спорту.
Тел: +38 (061) 224-64-69                          http://zsmu.edu.ua/p_120.html


Запорожский национальный университет



Второй корпус
     Предтечей университета было открытие 1 декабря 1921 в Запорожье 3-летних педагогических курсов, которые имели статус высшего учебного заведения, реорганизованные в середине 20-х годов в педагогический техникум.

     В 1930 году педагогический техникум был реорганизован в институт социального воспитания с двумя секторами — социального воспитания и профессионального образования. 11 августа 1930 Совнарком Украины утвердил перечень институтов и отделов, среди которых под номером 27 значился Запорожский институт народного образования.


Первый приказ по институту за подписью директора Харитонова датирован 25 августа 1930 года. Были назначены первые должностные лица: помощник директора по учебной части в секторе профессионального образования Химич Владимир Николаевич и помощник директора по учебной части в секторе социального воспитания Грабенко Василий Прохорович. На 1 января 1931 года в институте училось 318 студентов, работало 30 преподавателей.



     В 1931 году Институт народного образования переименовали в педагогический институт профессионального образования. Приоритетной задачей института была подготовка учителей для семилетних школ и профессиональных учебных заведений. Позже в составе института были созданы два факультета: социально-экономический (с историко-экономическим и литературно-лингвистическим отделениями) и технико-математический (с физическим и математическим отделениями). Институт готовил преподавателей для рабфаков, ФЗУ и техникумов. Первый выпуск учителей состоялся в 1932 году.

     А с августа 1933 года на четырёх факультетах - естествознания (с биологическим и химическим отделениями), языка и литературы, физико-математическом и историческом (с историческим и экономическим отделениями) - велась подготовка учителей для средних общеобразовательных школ. Располагался институт в помещениях бывших мужской и женской гимназий и коммерческого училищя.

     В 1933 году институт получил новое название — Запорожский государственный педагогический институт.

     Согласно постановлению Совета Министров СССР от 21.09.1982 № 872 «Об открытии в г. Запорожье государственно университета», постановлению Совета Министров Украинской ССР от 28.09.1982 № 478 и приказа Минвуза СССР от 28.10.1982 № 1090 по этому вопросу — на базе Запорожского государственного педагогического института приказом Министерства высшего и средне-специального образования Украинской ССР от 16.08.1985 № 212 был создан Запорожский государственный университет.

https://www.znu.edu.ua/                               +38 (061)228-75-08

Комментариев нет:

Отправить комментарий